Ucuz

Ucuz ; Çağımızın olmazsa olmazı akıllı telefonlar. Fakat her geçen gün artan fiyatlara rağmen bütçe zorlayıp, borca girip telefon almanın da bir alemi yok. Şayet bu tip durumlarda akıllı olan telefon, akılsız olan da insan olabiliyor. Tabi bu akılsızlaşmadan doğan ekstra bir akıllı telefon gereksinimi de meydana çıkabilir, insan ile telefon arasındaki dengeler çok hassass, hiç belli olmaz. Neyse, sonra bu konuyu uzun uzun tartışırız, gelelim 1000 tl civarında gezen akıllı telefonlar listemize. Civarında diyoruz çünkü sürekli değişen telefon fiyatları yüzünden sizleri yanıltmak istemeyiz…

Ucuz Nedir

Listeyi ucuzdan pahalıya doğru sıralamak daha çok tasarruf etmeye yönelik olduğu için bu yolu seçtik. Özellikler bakımından bir sıralama yapmamız gerekirse, listeyi en sondan başa doğru okumanızda fayda var. Zira, telefon pazarının alt segment ürünlerinde fiyatlar ve özellikler arasında %100 doğru orantı mevcut. Fiyat arttıkça, telefonun sahip olduğu özellikler de artıyor.

Samsung’un yeni modelleri Galaxy A6 ve Galaxy A6 Plus bildiğiniz gibi kısa bir süre önce piyasaya çıktı. A serisi, yurtiçi akıllı telefon pazarının en çok tercih edilen modellerinden bir tanesi. Amiral gemilerine göre nispeten daha ucuz ve verimlilik açısından neredeyse onlara yakın olan serinin son oyuncusu A6 fiyat olarak yerini koruyor. Bakalım performans olarak da kullanıcıları memnun edebilecek mi?

Yeni model telefonun özelliklerini sıralamaya işletim sisteminden başlayalım. Galaxy A6 plus modelinde kullanılan işlemci, her zaman olduğu gibi yine Qualcomm firmasına emanet edilmiş. Bu defa  1.8 GHz hızıyla çalışan ve 8 adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan işletim sisteminde, Qualcomm’un Snapdragon 450 işlemci modeli kullanılıyor. Yeni telefonun Grafik işlemcisi ise Adreno 506 olarak belirlenmiş. Gelelim depolama alanı ve işletim sistemi hızına, 4 GB RAM ile piyasaya çıkan modelin dahili hafızası da 64 GB. Önceki modellerinde de olduğu gibi, dahili hafıza kapasitesi, MicroSD kart desteği sayesinde 256 GB kadar arttırılabiliyor.

Paykwik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir