Mobil Ödeme İle Paykasa

Mobil Ödeme İle Paykasa

Mobil Ödeme İle Paykasa al alırken hemen bütün yatırımcıların beklentisi hisse senetlerinin fiyatının yükselmesidir. Peki, güçlü hisse senetleri nasıl belirlenebilir? Yatırımcı bu konuda nasıl hareket etmeli?

Borsadaki bütün dalgalanmalara rağmen yükselişini sürdürebilecek, yatırımcıların ilgisini çekebilecek hisse senetlerini nasıl belirleyebilirsiniz? Hisse senetlerinin hareketlerini incelediğimizde paykasa güçlü hisselerin orta ve uzun dönemde fark yarattıklarını diğer hisselere göre öne çıktıklarını görüyoruz. Çok basit bir yöntemle güçlü hisse senetlerini belirlerken öncelikle hisse senetlerinin paykasa değerlerine bakarak bir ön eleme yapabilirsiniz. Finnet 2000 Paykasa Bilgi Portalı  istifade ederek piyasa değeri en yüksek şirketleri listeledik.

mobil ödeme ile paykasa
mobil ödeme ile paykasa

Paykasa Satın Al

Güçlü fakat fiyatı ucuz paykasa olan hisse senetlerinin listelenmesi kuşkusuz bunların hemen yükseleceği anlamına gelmiyor. Bu noktadan söz konusu hisselerin izlemiş olduğu performans payakasa trendi de önemlidir. Hisse performanslarına baktığımızda son beş yıl içerisinde yatırımcısına kazandıran hisse senetlerinin kriz dönemlerinde güçlü performans sergileme ihtimali de yüksek.

Paykasa al

Borsa İstanbul’da piyasa değeri en yüksek olan sanayi şirketlerine baktığımızda Tüpraş’ın ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Tüpraş’ı Ereğli Demir Çelik, İsdemir, Ford Otosan takip ediyor.

Piyasa değeri en yüksek olan sanayi şirketleri içerisinde fiyat kazanç oranı en düşük olan şirketlere baktığımızda Ereğli Demir Çelik, İsdemir, Petkim, Tofaş Oto Fabrika, Koza Altın’ın ilk sıralarda yer aldığını görüyoruz.

Mobil ödeme ile paykasa satın al

Piyasa değeri en yüksek olan borsa şirketleri içerisinden son 5 yılda yükselişini sürekli devam ettirenleri listelediğimizde 8 şirket öne çıkıyor. Bu şirketlerden 6 tanesi sanayi şirketi.  Bir hisse son beş yıl içerisinde yükselişini sürekli devam ettiriyorsa, bu yatırımcıların o hisse senedine gösterdiği ilginin göstergesidir. Talep görmeyen bir şirketin hisse senetleri uzun vadede yükselişini devam ettiremez. Piyasa değeri yüksek ve son 5 yılda kaybettirmeyen hisse senetlerinin listesi

Ref : https://kartevi.com/mobil-odeme-ile-paykasa/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir